ZŁY – teatralny wieczór sylwestrowy

Jeśli wciąż wahają się Państwo nad wyborem miejsca na spędzenie sylwestrowego wieczoru, mamy dla Państwa doskonałe wieści – Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego po raz kolejny zaprasza na wspólne świętowanie wigilii Nowego Roku podczas Teatralnego Wieczoru Sylwestrowego!
O godzinie 19:00 główna atrakcja wieczoru, spektakl pt. „ZŁY”, zabierze sylwestrowych gości w zagadkowy i niejednoznaczny świat gangsterskiej Warszawy lat pięćdziesiątych.
Gwarantujemy jednak, że na tym nie koniec, bowiem atmosfera spektaklu rozleje się tego wieczoru także poza scenę, wypełniając cały Teatr dźwiękami klimatycznego jazzu i obrazami rodem z kina noir. Po spektaklu, około godziny 22:00, imprezę uświetni tradycyjna loteria z atrakcyjnymi nagrodami, do udziału w której zaproszeni są wszyscy goście wieczoru. Zaraz potem, w specjalnie udekorowanym foyer, na gości czekać będzie nastrojowa muzyka i noworoczne życzenia, umilone lampką szampana i degustacyjnym poczęstunkiem.
Teatralny Wieczór zakończymy tuż przed północą, by wspólnie z naszym miastem powitać nadchodzący Nowy Rok.

 


 

1954 rok, Warszawa. Zniszczone miasto, pospiesznie odradzające się z ruin, na nowo zaczyna tętnić życiem. Jego mieszkańcy nie mogą jednak czuć się bezpiecznie – władzę nad ulicami sprawują gangsterzy i cwaniacy, szukający w powojennym zamęcie okazji na łatwy zysk, a milicja okazuje się wobec nich bezradna. Do czasu… Pod osłoną nocy do walki z kryminalnym półświatkiem wkracza on – Zły. Samozwańczy szeryf, mściciel bez twarzy, warszawski superbohater, wyklęty przez prawo i gangi. Nieuchwytny i tajemniczy, na własną rękę rozprawia się z bandytami, pozostawiając po sobie jedynie wspomnienie przenikliwie świetlistych oczu… Czy w stolicy wreszcie zapanuje porządek?

„Zły” Leopolda Tyrmanda to powieść-legenda, największy bestseller Polski Ludowej, kultowy kryminał, czerpiący pełnymi garściami z tradycji amerykańskich opowieści gangsterskich, romansów i westernów. By wiernie oddać niepowtarzalny klimat utworu i jego postaci, reżyser Radosław Rychcik z rozmachem i starannością przenosi realia warszawskich ulic na Dużą Scenę, angażując przy tym cały zespół aktorski Teatru.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego