Czaszka z Connemary

W Connemarze ludzie zajmują się nie tylko graniem w bingo, plotkowaniem i piciem bimberku, ale zdarza im się również umierać. Co nieco wie o tym podstarzały Mick – na zlecenie miejscowego księdza co roku rozkopuje stare groby, by na przepełnionym cmentarzu zrobić miejsce dla nowych „lokatorów”. Tej jesieni zlecenie okazuje się jednak nieco bardziej problematyczne, gdyż ekshumacji podlegać będzie także grób żony Micka, która w tajemniczych okolicznościach zmarła siedem lat wcześniej. Przez ten czas jej śmierć przerodziła się w lokalną legendę, szeptaną pokątnie przez mieszkańców Connemary.

„Czaszka z Connemary” to jedna z pierwszych sztuk wybitnego irlandzkiego dramatopisarza Martina McDonagha, twórcy nagradzanych filmów “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, “Sześciostrzałowiec”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru po mistrzowsku portretuje groteskowe życie codzienne małej irlandzkiej wioski.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru
adit_latin_ok

„ A Skull in Connemara” / „Czaszka z Connemary” wystawił po raz pierwszy Druid Theatre Company w koprodukcji z Royal Court Theatre w The Town Hall Theatre, Galway, Irlandia (3 czerwca 1997 roku) jako cześć Trylogii z Leenane.

„Czaszka z Connemary” po raz pierwszy została wystawiona w Royal Court Theatre w Londynie 17 lipca 1997 roku jako część Trylogii z Leenane.

Teatr informuje, że ze względu na używane w spektaklu słownictwo, przedstawienie polecamy dla widzów od 14 roku życia.