Kaliscy aktorzy z nagrodami prezydenta Kalisza

DSCF0264

Podczas uroczystej gali w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego nasi aktorzy Izabela Wierzbicka i Wojciech Masacz otrzymali nagrody kulturalne prezydenta Kalisza w kategorii Teatr i Film. Gratulacje!

Sezon kulturalny 2018/2019 zamykamy z wielką satysfakcją, ponieważ mamy świadomość, że był to czas bogaty w mnóstwo znaczących, niezwykłych i cieszących się zainteresowaniem odbiorców wydarzeń artystycznych. W tym roku wszystkim przedsięwzięciom patronuje Tadeusz Kulisiewicz, kaliszanin, znany grafik i rysownik, którego dzieła mogliśmy podziwiać przy okazji wielu wystaw i akcji związanych z promowaniem jego twórczości. Miniony sezon kulturalny to przede wszystkim spotkania kaliszan ze sztuką. Wszyscy chętnie uczestniczyliśmy w koncertach, wernisażach, festiwalach, przedstawieniach, pokazach filmowych czy warsztatach. Doceniamy kulturę, artystów, ludzi kreatywnych. Sztuka jest nieodzownym elementem naszego życia. Zależy nam na rozwoju środowiska kulturalnego. Zapewniam o naszym wsparciu. Jestem dumny z tego, że Miasto Kalisz jest mecenasem kultury. Wspieramy różnego rodzaju inicjatywy artystyczne, prowadzimy instytucje kultury, promujemy młodych twórców – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. – Dziękuję wszystkim, którzy współtworzą kaliską kulturę. Gratuluję laureatom, którzy dziś odbiorą jak najbardziej zasłużone nagrody,  wyróżnienia. Jeszcze nie opadły emocje po niezapomnianych występach i spotkaniach z artystami, a już zastanawiamy się, co przyniesie kolejny sezon? Jedno jest pewne. Nie zabraknie sztandarowych imprez, ale i nowych nieszablonowych propozycji. Czekamy więc z niecierpliwością – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Okolicznościowe nagrody, dyplomy i podziękowania za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wręczali przedstawicielom środowisk twórczych oraz mecenasom kultury prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Spotkanie uświetnił koncert kameralny w wykonaniu kwintetu dętego i tria Filharmonii Kaliskiej oraz Agaty Plewińskiej, uczennicy Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.