Eng

Aktualności

Zmiana godzin otwarcia kasy Teatru

Uwaga, Widzowie!

Zmieniły się godziny otwarcia kasy Teatru.

Od 19 września zapraszamy do kupowania biletów w godzinach:

poniedziałek: nieczynne
wtorek–piątek: 10.00–14.00, 15.00–19.00
sobota: od 15.00 do rozpoczęcia ostatniego spektaklu
niedziela: 2 godziny przed spektaklem

Można też kupować bilety przez Internet, wystarczy kliknąć tutaj.

18/09/2017|

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska i Marcin Trzęsowski po raz kolejny poprowadzą warsztaty teatralne dla młodych widzów kaliskiego teatru.

Doświadczeni aktorzy z kaliskiego zespołu nauczą jak wykonywać podstawowe zadania aktorskie i w jaki sposób budować postać. Będą pracować nad rozwojem świadomości ciała i pokażą jak wykorzystać to na scenie. […]

13/09/2017|

Wywiad z dyrektorem TBK Bartoszem Zaczykiewiczem

„Musimy dialogować z publicznością przez spektakle, które będą się odnosić do spraw egzystencjalnych albo bardziej doczesnych, ale zawsze takich, które nurtują naszych widzów tu i teraz. Naszym zadaniem jest opisywanie świata, zmuszanie do refleksji. Musimy dbać o wysoki poziom artystyczny”.
W Rzeczpospolitej ukazał się wywiad z nowym […]

06/09/2017|

Teatr Polska 2017 – „Najgorszy człowiek na świecie” w trasie

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Po raz pierwszy w historii programu swój spektakl zaprezentuje Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Kaliski zespół ruszy w trasę ze spektaklem Najgorszy człowiek na świecie :
– 21 września – Gminne Centrum […]

31/08/2017|

Ewa Kibler obchodzi jubileusz 35-lecia pracy!

Ewa Kibler, jedna z najpopularniejszych aktorek Teatru, obchodzi dzisiaj jubileusz 35-lecia pracy!
Pani Ewa rozpoczęła pracę w kaliskim Teatrze w 1982 roku. Na scenie zadebiutowała w 1984 roku w przedstawieniu „Kajtuś czarodziej” w reż. Ireneusza Wykurza.
W imieniu całego zespołu życzymy Pani Ewie kolejnych wspaniałych wyzwań aktorskich!

30/08/2017|

Podsumowanie 3 sezonów

Wakacje to dla teatrów najspokojniejszy moment roku i czas podsumowań. Zanim rozpocznie się kolejny sezon artystyczny zapraszamy do lektury zestawienia z ostatnich trzech. Przeczytacie w nim m.in. o zrealizowanych premierach, festiwalach i konkursach, w których braliśmy udział, działaniach edukacyjnych, nowej formule Kaliskich Spotkań Teatralnych i […]

27/07/2017|

Bezpłatne warsztaty dla pracowników instytucji kultury i ich wolontariuszy – rozpoczynamy rekrutację

Zapraszamy pracowników instytucji kultury z Kalisza i regionu oraz współpracujących z nimi wolontariuszy do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów w ramach projektu Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu „Współ-pracuj w kulturze”, organizowanego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Rozwój sektorów kreatywnych”.

Projekt „Współ-pracuj w kulturze” ma […]

21/07/2017|

Zakończyliśmy półkolonie Puls miasta w ramach programu Lato w teatrze

W środę, 19 lipca, odbyły się dwa finały półkolonii „Puls miasta” w ramach programu Lato w teatrze. W ciągu dwóch tygodni zajęć – warsztatów, eksperymentów, spacerów badawczych i wywiadów – młodzież przygotowała dwa pokazy finałowe i zbudowała miejską katarynkę, którą publiczność mogła doświadczać w poszukiwaniu […]

20/07/2017|

Finał „Pulsu Miasta” w środę o 18.00!

Serdecznie zapraszamy na finałowy pokaz półkolonii Puls miasta! Wydarzenie odbędzie się w środę 19 lipca o godzinie 18.00 na Scenie Letniej Teatru (plac za głównym gmachem). Wstęp wolny.

Partnerami projektu Puls miasta jest Stowarzyszenie Multi.Art oraz Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Lato w teatrze […]

19/07/2017|

Półmetek półkolonii Puls Miasta

W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego od tygodnia trwają półkolonie „Puls miasta” w ramach programu Lato w teatrze. W środę 19 lipca Teatr zaprosi na finałowy pokaz, który odbędzie się na Scenie Letniej Teatru dwukrotnie – o 14.30 i 18.00.
 

Podczas zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi poszukują […]

14/07/2017|

Subskrybuj nasz newsletter

free newsletter templates powered by FreshMail