ZęboweLOVE. Z miłości do zębów

Profesor Smakowicz z Pychotkowa spędza całe noce w laboratorium, gdzie zajmuje się tworzeniem nowych owoców. W portfolio ma już egzotyczne marango, ogródkowe truskagrona i słodkiego bananasa. Mieszkańcy doceniają jego zdrowe i smaczne, choć nieco zmodyfikowane wynalazki.

Jednak pewnego dnia, kiedy przy straganie Profesora zjawia się przepiękna nieznajoma, spokojne życie mieszkańców tej magicznej krainy obraca się do góry nogami. Owładnięty szaloną miłością Profesor, aby trafić do serca urodziwej damy – oczywiście przez żołądek – postanawia skorzystać z pomocy podstępnej Baby Jagi. Profesor jeszcze nie wie, jak zgubny wpływ na pychotkowian będzie miał tajemniczy biały piasek z pustyni Sacharozy…

„ZęboweLOVE” to szalona, bajkowa, muzyczna podróż dla tych małych i tych całkiem dużych. Ze sztuki autorstwa Antoniego Machonia, widzowie nie tylko odkryją tajniki pracy wróżek zębuszek, ale też dowiedzą się dlaczego cukier szkodzi i poznają zasady dbania o zdrowie zębów.

 


Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Wiesław Kowalski, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Magdalena Rewerenda, Jacek Sieradzki (przewodniczacy), Agata Tomasiewicz