Nad Złotym Stawem

Emerytowany profesor Norman i jego żona Ethel od pięćdziesięciu lat spędzają każde wakacje w letnim domu nad malowniczym Złotym Stawem. Pełna pogody ducha Ethel uwielbia obserwować przyrodę, gawędzić z sąsiadami i wspominać stare czasy. Natomiast Norman to człowiek marudny i zrzędliwy, który swój lęk przed „wykorkowaniem” próbuje zagłuszyć sarkastycznymi żartami. Utarte ścieżki ich relacji zaczynają się plątać, kiedy jedyna córka Chelsea odwiedza ich z prośbą o zaopiekowanie się synem narzeczonego – Billym – na czas swojej miesięcznej podróży po Europie. Czy relacja między trzynastoletnim Billym a prawie 80-letnim Normanem ma szansę przerodzić się w prawdziwą przyjaźń?
Wzruszający i pełen ludzkiego ciepła spektakl „Nad Złotym Stawem” to uniwersalna opowieść o prawdziwej miłości, w której bohaterowie uczą się akceptacji dla dzielących ich różnic i nadchodzących zmian. Sztuka zyskała światową sławę za sprawą filmowej adaptacji z Katharine Hepburn i Henrym Fondą w nagrodzonych Oscarami głównych rolach oraz Jane Fondą w roli Chelsea. Oscara za scenariusz otrzymał również autor sztuki, Ernest Thompson.
W kaliskiej inscenizacji główne role zagrają: nestor kaliskiej sceny oraz dyrektor Teatru w latach 1982–1991 Maciej Grzybowski oraz jego żona, aktorka Teatru od 1978 r., Bożena Remelska. Spektakl wyreżyseruje ich syn – Michał Grzybowski, aktor, reżyser teatralny i filmowy.