Sylwester w Teatrze

Sylwester w kaliskim Teatrze, czyli w 2017 z kulturą

Po raz kolejny Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza na wyjątkowy wieczór sylwestrowy, który tym razem uświetni jedna z najnowszych premier tego sezonu – Tragedia Coriolanusa Williama Szekspira w reżyserii Marty Streker. Ale spektakl to nie jedyna atrakcja, która będzie czekać na widzów kaliskiego Teatru ostatniego dnia starego roku.

„Wielką zaletą tego spektaklu jest prosty fakt: nic nie przeszkadza w pełni wybrzmieć ważnym fragmentom tekstu, dobitnie i czysto wypowiedzianego […]”. Juliusz Tyszka, Wciąż współczesny. teatralny.pl

Inscenizacja Tragedii Coriolanusa  Williama Szekspira w przekładzie Macieja Słomczyńskiego usatysfakcjonuje miłośników klasycznego teatru, którzy chcą kulturalnie spędzić ten wyjątkowy wieczór. W spektaklu, zrealizowanym z dużym rozmachem, bierze udział jedenaścioro aktorów kaliskiego teatru oraz debiutująca na kaliskiej scenie absolwentka wrocławskiej PWST – Teresa Kowalik. W tytułową rolę wciela się Lech Wierzbowski, uwielbiany przez widzów aktor, świętując tą rolą 30 lat pracy na deskach kaliskiego teatru. Piękne kostiumy, zaprojektowane przez Julię Kosmynkę, nawiązują do szekspirowskich tradycji i czynią spektakl prawdziwym widowiskiem.

Szekspirowski klimat Sylwestra w Teatrze zbuduje nie tylko pokaz Tragedii Coriolanusa . Warto zaplanować nieco dłuższy wieczór w Teatrze, by po spektaklu wziąć udział w m.in. w loterii, w której jak co roku atrakcyjne nagrody fundują kaliskie firmy i restauracje, a we foyer wziąć udział w dodatkowych niespodziankach, jakie na tę okazję przygotował Teatr. Sylwester w Teatrze będzie także ostatnią okazją, żeby obejrzeć wystawę w Sali Bogusławskiego Pamięć Teatru. Wystawa ciekawostek z teatralnego archiwum i odbić pamiątkową pieczęć z wizerunkiem gmachu kaliskiego Teatru.

Sylwester w Teatrze zakończy lampka szampana na powitanie nowego roku oraz słodki poczęstunek. Zakończenie wieczoru planowane jest na godz. 22.30.