Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Kariera Zawodowa

Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie:  1959-62 r.

Teatr Rapsodyczny w Krakowie: 1963-64 r.

Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze:  1964-70 r. i 1971-80 r.

Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie: 1970-71 r.

Teatr Rampa na Targówku, Warszawa: 1980-86 r.

Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu: 1990-2000 r. i  2002-2006 r.

Role teatralne

Jeszua Ha Nocri;
Mistrz i Małgorzata
r
eżyseria: Gabriel Gietzky
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2018

Papież/Strażnik Nieba;
Diabełek Pawełek
wg Pierre’a Gripari
reżyseria: Mikołaj Mikołajczyk
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2014

***;
Lepszy świat
Jakub Roszkowski
reżyseria: Jakub Roszkowski
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 2014

Walentyna;
Walentynki
Iwan Wyrypajew
reżyseria: Maria Kwiecień
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2010

Likwidator;
Ludzie i anioły
Wiktor Szenderowicz
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2009

Pani Pernelle, matka Orgona;
Tartuffe albo Szalbierz
Molier
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2008

Ciotka 8;
Ferdydurke, czyli czas nieuniknionego mordu
Witold Gombrowicz
reżyseria: Wojciech Kościelniak
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2008

Paulina;
Mewa
Antoni Czechow
reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2007

Świerszcz;
Pinokio
Carlo Collodi
reżyseria: Marcin Bortkiewicz
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2005

Pani Cowper;
Z rączki do rączki
Michael Cooney
reżyseria: Paweł Pitera
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2005

Pani Betterton;
Stworzenia sceniczne
April De Angelis
reżyseria: Robert Czechowski
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2005

Abby Brewster;
Arszenik i stare koronki
Joseph Kesselring
reżyseria: Jan Buchwald
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, 2004

Febe;
Jak wam się podoba
William Shakespeare
reżyseria: Robert Czechowski
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2003

Cecily Robson;
Kwartet
Harwood Ronald
reżyseria: Robert Czechowski
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2003

Posłaniec, Chór;
Ptaki
Arystofanes
reżyseria: Mirosław Kocur
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2002

Baba Jaga;
O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku
Maria Kownacka
reżyseria Krzysztof Rau
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2002

Lepidia;
Kaligula
Albert Camus
reżyseria: Robert Czechowski
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2002

***;
Wieczór wspomnień w piosence
Program składany
Teatr im. W Bogusławskiego w Kaliszu, 2002

Pani Pernelle;
Tartufe
Molier
reżyseria: Jacek Sut
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2000

Babcia, Dama, Laponka;
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
reżyseria: Włodzimierz Nurkowski
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1999

Hetera;
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
reżyseria: Andrzej Dziuk
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1999

Niania Julii;
Romeo i Julia
William Shakespeare
reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1998

Ptak I, Królowa;
Alicja w krainie czarów
Maciej Staropolski
reżyseria: Jacek Medwecki
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1998

Siostra Barbara;
Wariat i zakonnica, czyli nie ma złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło
Stanisław Ignacy Witkiewicz
reżyseria: Rafał Matusz
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1988

Matka;
Balladyna
Juliusz Słowacki
reżyseria: Stanisław Banaś
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1997

Księżniczka Żekotka/Flaming I;
Calineczka
Maciej Staropolski
reżyseria: Jacek Medwecki
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1996

Celia Peachum
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
reżyseria: Jan Buchwald
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1996

Dama dworu;
Zmowa świętoszków
Michaił Bułhakow
reżyseria: Jacek Bunsch
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1996

Wdowa;
Poskromienie złośnicy
William Shakespeare
reżyseria: Marek Sikora
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1996

***;
Straszny smok
Maciej Staropolski
reżyseria: Jacek Medwecki
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1995

Wdowa;
Ich czworo
Gabriela Zapolska
reżyseria: Buchwald Jan
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1994

Maryla Cuthbert
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
reżyseria: Jan Szurmiej
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1994

Pani V.I.P.;
Fin de siècle
Jan Kaczmarek
reżyseria : Zbigniew Lesień
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1994

Maria Wasiliewna Wojnicka;
Wujaszek Wania
Antoni Czechow
reżyseria: Jan Bartkowski
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1993

Anita;
Antygona w Nowym Jorku
Janusz Głowacki
reżyseria: Józef Skwark
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1993

Bejła;
Sztukmistrz z Lublina
Singer Isaac Bashevis
reżyseria: Jan Szurmiej
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1993

Marta Corey;
Czarownice z Salem
Arthur Miller
reżyseria: Jacek Bunsch
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1992

Pani Dobrójska;
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
reżyseria: Zbigniew Lesień
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1992

Dotty Otley;
Czego nie widać
Michael Frayn
reżyseria: Artur Hofman
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1992

Stara Baba;
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
reżyseria: Barbara Fijewska
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1991

Gaby;
Osiem kobiet
Robert Thomas
reżyseria: Piotr Bogusław Jędrzejczak
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1991

***;
Iwona, księżniczka Burgunda
Witold Gombrowicz
reżyseria: Anna Augustynowicz
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1991

Pani Dally;
Pani Dally ma kochanka
William Hanley
reżyseria: Jarosław Tochowicz
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1990

Pani Dally;
Dziś jest 4 lipca
William Hanley
reżyseria: Jarosław Tochowicz
Teatr im W. Bogusławskiego w Kaliszu, 1990

Widz;
Święto Rasy Hiszpańskiej
Jan Krzyżanowski
reżyseria: Jan Krzyżanowski
Teatr na Targówku w Warszawie, 1986

Pani Y;
Silniejsza
Strindberg August
reżyseria: Jan Krzyżanowski
Teatr na Targówku w Warszawie, 1986

Kobieta, Kobieta I;
Bukiecik alpejskich fiołków
Estera Kronholtz
reżyseria: Helena Dynerman
Teatr na Targówku w Warszawie, 1986

***;
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
reżyseria: Wiśniewski Tadeusz
Teatr na Targówku w Warszawie, 1986

Natasza;
Sami ze wszystkimi
Gelman Aleksander
reżyseria: Anna Matysiak
Teatr na Targówku w Warszawie, 1985

***;
Ja jestem Żyd z „Wesela”
Roman Brandstaetter
reżyseria: Andrzej Marczewski
Teatr na Targówku w Warszawie, 1985

***;
Diabły warszawskie
Janusz Odrowąż
reżyseria: Tadeusz Wiśniewski
Teatr na Targówku w Warszawie, 1984

Maria;
Maria Elżbieta Małgorzata
Choiński Krzysztof
reżyseria: Jerzy Złotnicki
Teatr na Targówku w Warszawie, 1984

Chłopka;
Betleem polskie
Lucjan Rydel
reżyseria: Henryk Giżycki
Teatr na Targówku w Warszawie, 1984

Lucyna;
Kto mi śpiewał serenadę…
Jarosław Abramow-Newerly
reżyseria: Andrzej Żarnecki
Teatr na Targówku w Warszawie, 1980

Maria;
Dacza
Ireneusz Iredyński
reżyseria: Wanda Laskowska
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1980

Suknia III;
Gwiazda
Helmut Kajzar
reżyseria: Wanda Laskowska
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1980

Lizzie;
Ladacznica z zasadami
Jean-Paul Sartre
reżyseria: Mirosław Wawrzyniak
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1979

Idalia;
Maskarada
Jarosław Iwaszkiewicz
reżyseria: Maria Straszewska
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1979

Beta czyli Tatiana;
Dno nieba
Jarosław Abramow-Newerly
reżyseria: Roman Kordziński
Teatr Polski w Poznaniu, 1978

Beta czyli Tatiana;
Dno nieba
Jarosław Abramow-Newerly
reżyseria: Tomasz Szymański
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1978

Anna, Joanna – córka Anny;
Ławeczka
Jerzy Edigey
reżyseria: Celestyn Skołuda
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1978

Lidia Wasiliewna;
Staroświecka komedia
Aleksiej Arbuzow
Reżyseria: Hanna Orlikowska
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1977

Sybilla;
Czerwona magia
Michel de Ghelderode
reżyseria: Wojciech Skibiński
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1977

Io;
Prometeusz w okowach
Ajschylos
reżyseria: Jerzy Glapa
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1977

Woźna;
Król IV
Stanisław Grochowiak
reżyseria: Tadeusz Pliszkiewicz
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1976

Smeraldina;
Piosenki pana Bogusławskiego
Wojciech Bogusławski
reżyseria: Ryszard Żuromski
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1976

Mara Miš;
Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
reżyseria: Andrzej Witkowski
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1975

Lancaster, Rice Ap Howell;
Edward II
Christopher Marlowe
reżyseria: Ryszard Żuromski
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1975

Szczegoliewa;
Człowiek znikąd
Ignatij Dworiecki
reżyseria: Ryszard Żuromski
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1974

Valentina de Pellinée;
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
reżyseria: Krzysztof Ziembiński
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1974

Pia;
Zbrodnia na wyspie kóz
Ugo Betti
reżyseria: Baniukiewicz Antoni
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1974

Ruth;
Niemcy
Leon Kruczkowski
reżyseria: Antoni Baniukiewicz
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1974

Jenny „Knajpiarka”;
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
reżyseria: Stanisław Bieliński
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1973

Helena Wheeler;
Bezsenność
Lucille Fletcher
reżyseria: Stanisław Bieliński
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1973

Terezja Tallien;
Oskarżyciel publiczny
Fritz Hochwalder
reżyseria: Jerzy Hoffmann
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1972

Kobieta;
Apetyt na czereśnie
Agnieszka Osiecka
reżyseria: Jerzy Hoffmann
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1971

Maryna;
Wesele
Stanisław Wyspiański
reżyseria: Jerzy Hoffmann
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1971

Klitaimestra;
Oresteja
Ajschylos
reżyseria: Andrzej Przybylski
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. J. Słowackiego w Koszalinie-Słupsku, 1971

Buba – Artystka Estrady, Buba – Kobieta Luksusowa;
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
reżyseria: Barbara Fijewska
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. J. Słowackiego w Koszalinie-Słupsku, 1971

Buba, Buba – Artystka Estradowa, Zazdrosna;
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Agnieszka Osiecka
reżyseria: Maria Straszewska
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1970

IV Kobieta z ludu;
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
reżyseria: Jerzy Hoffmann
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1969

Wdowa Altavilla;
Jak obrabować bank
Samy Fayad
reżyseria: Zbigniew Stok
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1968

Pani Dyndalska;
Damy i huzary
Aleksander Fredro
reżyseria: Burczyk Stefan
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1968

Agatika Kormor;
Baba-Dziwo
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
reżyseria: Maria Straszewska
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1967

Ignacy Kozdroń;
W małym dworku
Stanisław Ignacy Witkiewicz
reżyseria: Andrzej Makarewicz
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1966

Pani Smith;
Łysa śpiewaczka
Eugène Ionesco
reżyseria: Andrzej Makarewicz
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1966

Szewcowa;
Czarująca szewcowa
Federico Garcia Lorca
reżyseria: Zbigniew Stok
reżyseria: Andrzej Makarewicz
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1965

Pani Zofia;
Ktoś nowy
Marek Domański
reżyseria: Zbigniew Stok
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, 1965

Chór;
Kalewala
Epopeja fińska
reżyseria Mieczysław Kotlarczyk
Teatr Rapsodyczny w Krakowie, 1963

Augustyna;
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
reżyseria: Walerian Lachnitt
Teatr Wybrzeże w Gdańsku, 1963

Zinka;
Irkucka historia
Aleksiej Arbuzow
reżyseria: Alina Obidniak
Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, 1962

Dorota;
Alchemik
Ben Jonson
reżyseria: Eugeniusz Aniszczenko
Teatr. im. A. Fredry w Gnieźnie, 1961

Goplana;
Balladyna
Juliusz Słowacki
reżyseria: Krystyna Tyszarska
Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, 1960

Córka Antiocha, Marina;
Perykles książę Tyru
William Shakespeare
reżyseria: Eugeniusz Aniszczenko
Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, 1960

Kasia;
Balik gospodarski
Franciszek Zabłocki
reżyseria: Zbigniew Kopalko
Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, 1959