Teatralny wieczór sylwestrowy!

Teatralne emocje, artystyczny klimat i lampka szampana – Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego po raz kolejny zaprasza na wspólne świętowanie wigilii Nowego Roku podczas Teatralnego Wieczoru Sylwestrowego!
Wieczór rozpoczynamy o 19:00 doskonałym spektaklem Kto się boi Virginii Woolf? w reż. Radosława B. Maciąga.
Po spektaklu, ok. 21:30, imprezę uświetni tradycyjny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy goście wieczoru. Zaraz potem, w specjalnie udekorowanym foyer, na gości czekać będzie nastrojowa muzyka i noworoczne życzenia, umilone lampką szampana i degustacyjnym poczęstunkiem.
Teatralny wieczór zakończymy około 22:30, by wspólnie z naszym miastem powitać nadchodzący Nowy Rok.

Bilety w cenie 120 zł – przejdź do zakupu 

Środek nocy w małym, uniwersyteckim miasteczku. Między małżonkami z długim stażem – Martą i Georgem – dochodzi do sprzeczki po powrocie z zakrapianego przyjęcia. Przybycie do ich domu dwójki gości – świeżo upieczonego wykładowcy biologii i jego uroczej żony, których Marta zaprosiła na późne afterparty bez wiedzy męża – staje się osią narastającego konfliktu. Wkrótce cała czwórka zostaje wciągnięta w prowokacyjną, cyniczną i pełną oskarżeń grę, która zupełnie wymyka się spod kontroli, gdy Marta łamie najważniejszą zasadę panującą w jej związku…
“Kto się boi Virginii Woolf” od ponad sześćdziesięciu lat niezmiennie zachwyca widzów na całym świecie. Po raz pierwszy na kaliskiej scenie jeden z najwybitniejszych amerykańskich dramatów, wyróżniony m.in. najważniejszą amerykańską nagrodą teatralną Tony, którego filmowa adaptacja z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem w rolach głównych została nagrodzona aż pięcioma Oscarami. Doskonale skrojone kreacje aktorskie, zaskakujące zwroty akcji i wyważone poczucie humoru, nieustannie balansujące na granicy tragedii i komedii – oto główne powody niesłabnącego potencjału tej legendarnej sztuki.

Czwórka aktorów na tle złotej gwiazdy z napisem "Sylwester w Teatrze"