Spektakl z puentą “Człowiek z Oklahomy”

czlowiek_z_oklahomy_teatr_kalisz_pl007Spektakl z puentą to cykl spotkań dla wszystkich widzów, którzy chcieliby poszerzyć spotkanie ze sztuką teatralną. W czwartek 16 stycznia zapraszamy na Człowieka z Oklahomy. Po spektaklu zaprosimy na spotkanie z reżyserem i aktorami, które prowadzi niezastąpiony prof. Piotr Łuszczykiewicz.

Moment, w którym orientujemy się, że wydorośleliśmy, przychodzi zazwyczaj niespodziewanie. Pokój jest jakby mniejszy, zniknęła tajna baza na drzewie, a zamek nie wiedzieć kiedy z powrotem zmienił się w stary garaż. Nikt nie woła z podwórka, żeby pobawić się w chowanego i park nie jest już bezgranicznym, niezdobytym kontynentem. Smycz z kluczami do drzwi krainy nieposkromionej wyobraźni pewnie zsunęła się z szyi podczas fikołków na trzepaku.

Jednak dla nastoletniego Freda ta alternatywna rzeczywistość to jedyne możliwe schronienie przed dolegliwościami egzystencji, ucieczką ojca i brakiem willi z basenem. Chłopak pod naporem sił świata dorosłych próbuje jakoś przetrwać – wyolbrzymiając znaną mu rzeczywistość i ośmieszając ją. Świat dorosłych wydaje się abstrakcyjny. Fantazje Freda mieszają się z rzeczywistością. Musi sobie radzić z okresem dojrzewania, pierwszymi miłościami, pierwszymi przyjaźniami, pierwszymi zawodami i pierwszymi dorosłymi decyzjami.
Fred, niczym komiksowy detektyw z komiksu, wyrusza w podróż z wyimaginowanym rewolwerem w kieszeni i ukochaną u boku, by szukać ojca, by szukać siebie…

Na wydarzenie obowiązuje specjalna cena biletów – 15 zł (kliknij tutaj, aby kupić)