“Idzie skacząc po górach” – prapremiera 30.09

Antoni, osiemdziesięcioletni artysta-geniusz, jest jak radioaktywna chmura, rozpościerająca się nad całym światem – od Los Angeles, przez Warszawę, po Tokio. Jego sztuka jest wszędzie: eksponowana w najważniejszych muzeach sztuki, wieszana na ścianach studenckich mieszkań, pnąca się po ścianach drapacza chmur na drugim końcu świata. Sam mistrz pozostaje jednak nieuchwytny – od ponad trzech lat ukrywa się w nadmorskiej posiadłości, z nikim nie utrzymując kontaktu.
Nic więc dziwnego, że kiedy obiecujący, młody malarz, spędzający z przyjaciółką twórcze wakacje nad morzem, spotyka Antoniego na plaży, jest głęboko zszokowany i onieśmielony. Kiedy pada propozycja, by młodzi ludzie zamieszkali w prywatnej willi artysty, żadne z nich jeszcze nie podejrzewa, że wkrótce staną się jedynie marionetkami w rękach zachłannego demiurga…
“Idzie skacząc po górach” to przepełniona emocjami opowieść o relacji między młodością a dojrzałością, o nieuchronności przemijania i przyjemności płynącej z władzy. Spektakl jest pierwszą sceniczną adaptacją wybitnej powieści Jerzego Andrzejewskiego („Popiół i diament”, „Bramy raju”).

Na deskach Sceny Kameralnej zobaczymy Malwinę Brych, Aleksandrę Lechocińską, Dariusza Sosińskiego, Błażeja Stencela oraz Lecha Wierzbowskiego w roli Antonia.

Adaptację przygotował reżyser spektaklu – Igor Gorzkowski. Scenografia została zaprojektowana przez Honzę Polivkę, kostiumy przez Joannę Walisiak. Muzykę napisał Zbigniew Kozub, konsultacji ruchu scenicznego udzieliła Iwona Pasińska.

Prapremiera odbędzie się na Scenie Kameralnej w piątek 30 września 2022 r., zaś pozostałe pokazy zaplanowane są na 1, 2, 7, 8 i 9 października. Bilety są dostępne w kasie Teatru i online [kliknij, aby przejść do zakupu biletów]