“Bogusławski” klasycznie i sieciowo! Spektakle online.

Kaliski Teatr wznawia działalność pełną parą. “Bogusławski” zaprasza klasycznie na Dużą Scenę na “Szalone nożyczki” i “Godzinę spokoju” oraz na serię wydarzeń online: monodram oparty na prozie malarza Zdzisława Beksińskiego, melodramat “Całkiem fajnie”, kryminalny serial “W sieci”, a także szereg wydarzeń dla najmłodszych widzów.

ostatni tydzien
Aktorzy wrócą na Dużą Scenę pod koniec miesiąca – w przedostatni weekend czerwca zagrają farsowy przebój “Szalone nożyczki” (19, 20, 21 czerwca), a tydzień później francuską komedię “Godzina spokoju” (26, 27, 28 czerwca).

Poza klasycznym repertuarem Teatr przygotowuje spektakle dostępne dla wszystkich przez Internet na profilu Teatru na portalu YouTube (youtube.com/c/teatrboguslawskiego). Spektakle stworzone przez artystów specjalnie na tę okazję, będzie można zobaczyć tylko w podanych godzinach – będą odgrywane przez aktorów na żywo. Nie będzie możliwości zobaczenia ich w innym terminie – jak to w Teatrze.

Zaczniemy w poniedziałek 22 czerwca o godzinie 19.00 monodramem “Numer telefonu” w reż. Michała Wierzbickiego na podstawie tekstu malarza Zdzisława Beksińskiego. To proroczy, nieco Beckettowski tekst, który pyta o iluzoryczność bytu, istotę zmysłów pogrążonych w izolacji, zagrożenie istotami po drugiej stronie słuchawki. Realizacja internetowa będzie prapremierowym wykonaniem utworu i popularyzacją nieznanej literackiej twórczości wybitnego malarza.
Najbliższe pokazy na naszym kanale YouTube:  środa 1 lipca o 21.00 oraz w sobotę 4 lipca o 19.00.

Od wtorku Teatr zaprosi na czytania mało znanych, znakomitych narracyjnie ludowych baśni bułgarskich pod wspólnym tytułem “O dziewczynce, która zamieniła się w gwiazdę i inne bajki” z tomu Angeła Karalijczewa. Urocze bajki czytane w odcinkach przez kaliskich aktorów będą ilustrowane rysunkami autorstwa dzieci z kaliskich przedszkoli (Za rysunki dziękujemy: Przedszkole Niepubliczne Bursztynowy ZamekNiepubliczne Przedszkole z oddziałami terapeutycznymi PapilioPubliczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu).
Najbliższe czytania na naszym kanale YouTube w czwartek 2 lipca o 10.00, piątek 3 lipca o 10.00 i w sobotę 4 lipca o 10.00

“Całkiem fajnie” Volkera Schmidta w reż. Radosława Maciąga to propozycja Teatru dla młodzieży (powyżej 16 roku życia) i dorosłych widzów. To melodramat o zagubionych w cyfrowym świecie młodych ludziach, którzy oszołomieni możliwościami bezustannego kontaktu, jakie daje Internet, przestają odróżniać prawdziwe relacje od wirtualnych. Spektakl będzie łączył w sobie elementy odgrywane na żywo z materiałami nagranymi wcześniej. Jednorazowe pokazy odbędą się: we wtorek 23.06 o 20.00, środę 24.06 o 20.00 i czwartek 25.06 o 20.00.

Ostatnim wydarzeniem będzie dowcipny kryminał “W sieci” pisany specjalnie dla kaliskiego Teatru z myślą o realizacji w warunkach izolacji artystów (tekst: Mariusz Babicki, reżyseria: Judyta Berłowska). Odosobnienie będzie i tematem, i medium dzieła inspirowanego twórczością A. Christie, A. Hitchcocka, D. Lyncha. W spektaklu granym na żywo w trzech odcinkach, widzowie będą mieli wpływ na przebieg fabuły – będą mogli rozwikłać kryminalną zagadkę, odnajdując ukryte wskazówki i biorąc udział w ankietach, typując złoczyńców. Pokazy: poniedziałek 29.06 godz. 20.00, wtorek 30.06 godz. 20.00, środa 1.07 godz. 20.00 oraz powtórka całości 2 i 3 lipca o 18.00.
Aby obejrzeć transmisję prosimy wejść chwilę wcześniej na nasz profil na Facebooku (https://www.facebook.com/TeatrBoguslawskiego) i poczekać aż transmisja się rozpocznie. Logowanie się nie jest wymagane.  

W trosce o maksymalne poczucie bezpieczeństwa widzów i aktorów Teatr poszerzył zakres zasad sanitarnych, które są zalecane. Z czym się to wiąże? Publiczność będzie mogła usiąść w co drugim rzędzie z zachowaniem jednego wolnego fotela między widzami (nie dotyczy opiekunów dzieci poniżej 13. roku życia i osób z niepełnosprawnościami). Widzowie będą mieli obowiązek zasłonięcia ust i nosa (maseczki lub przyłbice), dezynfekcji dłoni oraz zachowywania 1,5 metra odległości od innych osób. Wszystkie przestrzenie będą regularnie dezynfekowane – w tym cała widownia będzie profilaktycznie odkażana przed każdym przedstawieniem z pomocą specjalistycznych urządzeń. W przypadku spektakli granych on-line odkażanie komputera lub telefonu zostawiamy widzom.