„Bilet do teatru za 350 groszy”

mkidn_01_cmyklogo-teatr5 [znak IT]

Dzień Teatru Publicznego i akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” w kaliskim Teatrze

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego. Z tej okazji 23 maja, o godzinie 19.00 zapraszamy na spektakl „Mistrz i Małgorzata” (reż. Gabriel Gietzky). Cena jednego biletu na ten spektakl wynosi 350 groszy. Spektakl jest grany na Dużej Scenie i do Państwa dyspozycji są 272 miejsca na widowni.
Sprzedaż biletów na spektakl „Mistrz i Małgorzata” odbędzie się w kasie Teatru, wyłącznie 18 maja 2019 r. od godziny 10.00. Przy czym jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety. Poza tym na Wydarzenie nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz przedsprzedaży biletów.

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” to szansa i zachęta do spotkania z teatrem. Idei dostępności teatru sprzyja atrakcyjna cena 350 groszy za bilet.

Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. „Bilet do teatru za 350 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw.