NIEBOskłon

UWAGA! W trakcie renowacji Dużej Sceny wejście na Scenę Malarnia znajduje się od strony rzeki, przy podjeździe dla wózków. 

Pochylmy się nad niebem i zanurkujmy w chmurach! Wyruszmy wspólnie w podróż do powietrznego świata, w którym każdy poczuje się lekko i bezpiecznie. Odkryjcie razem z nami to, co znajduje się po drugiej stronie tęczy, poczujcie dotyk słońca, pogłaszczcie mięciutkiego cumulusa,  posłuchajcie jak dźwięczy delikatny deszczyk. To najbardziej zachmurzone przedstawienie dostarczy wszystkim wiele radości i niespodzianek. Wspólne odkrywanie tajemnicy podniebnej podróży, to świetna okazja na spędzenie pięknego i kreatywnego czasu wspólnie z dzieckiem.

Przedstawienie “NIEBOskłon” powstało specjalnie z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od kilku miesięcy do trzech lat i jest nie tylko dostosowane do ich możliwości percepcyjnych, ale również pragnie stymulować ich wyobraźnię, rozwijać kreatywność i pobudzać do działania.

“NIEBOskłon” to spektakl realizowany przez pasjonatów i twórców niezwykle wrażliwych na tak małych odbiorców. Autorzy spektaklu, specjalizujący się w twórczości dla dzieci do 3 roku życia, chcą sprostać ich wymaganiom i potrzebom oraz wierzą, że teatr dla niemowląt to fascynujący obszar sztuki współczesnej i prawdziwe wyzwanie artystyczne.

Kilka słów do najnajowych opiekunów, czyli co należy wiedzieć przychodząc na spektakl:

– spektakl odbywa się w kameralnej, przytulnej, bezpiecznej przestrzeni,
– przed wejściem w przestrzeń spektaklu należy zdjąć buty (można przynieść ze sobą kapcie, czyli przytulne obuwie zamienne)
– prosimy, aby w trakcie przedstawienia nie spożywać pokarmów i napojów,
– prosimy o nierobienie zdjęć podczas spektaklu,
– prosimy o niehamowanie naturalnych reakcji dzieci (płacz, śmiech, słowa, gaworzenie są dla nas wyrazem emocji i bardzo zależy nam na tym, by dzieci mogły wyrażać je w sposób swobodny),
– jeżeli dziecko poczuje dyskomfort podczas przedstawienia, można swobodnie z nim wyjść i wrócić po chwili.

Recenzje

W kaliskim Teatrze im. Bogusławskiego mali Inni nie byli ani przez sekundę narażeni na traumę – wszystko odbyło się godnie i zgodnie, ale bo też do realizacji przedstawienia dla najnajmłodszych zaangażowano wybitną specjalistkę w tej materii, Alicję Morawską-Rubczak. Jej nazwisko było dla mnie gwarancją, że żadnych nieporadności, błędów albo (nie daj Boże!) antypedagogicznych ekscesów tu nie będzie, bo być po prostu nie może“.
“Najnaje” nadchodzą!
Juliusz Tyszka
www.teatralny.pl