Diabełek Pawełek

Słyszeliście kiedyś o diabełku, który chciał być dobry?

Diabełek Pawełek zostaje wyrzucony z piekła za zbyt dobre zachowanie i trafia na ziemię – na ulicę Broca, gdzie przeżywa niezwykłe przygody. Główny bohater nieustannie wplątuje się w absurdalne sytuacje, jednak mimo wielu przeciwności losu pozostaje wierny swojemu podstawowemu pragnieniu: bycia dobrym.

Opowiedziana z humorem historia diabełka uczy tolerancji, przestrzega przed dokonywaniem powierzchownych ocen i głosi pochwałę samodzielności myślenia. Spektakl na podstawie znakomitego opowiadania “Miły Diabełek” z tomu “Opowieści z ulicy Broca” Pierre’a Gripari to propozycja idealna dla tych małych i tych całkiem dużych już dzieci. Gripari pozwala dzieciom inaczej spojrzeć na świat dorosłych, a rodzicom wrócić do przewrotnego świata dzieci.

W pełnym tańca i muzyki spektaklu nie braknie realizacyjnych fajerwerków czyli nowoczesnych rozwiązań scenograficznych takich jak animacje, interaktywne wizualizacje i mapping 3D.

Spektakl z możliwością tłumaczenia na Polski Język Migowy – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widowni tel. 62 760 53 10, e-mail bow@teatr.kalisz.pl

Recenzje

Spektakl intryguje oprawą plastyczną daleką od bajkowej sztampy. Scenografia Artura Lisa i kostiumy Marty Sali najeżone są aluzjami do konstruktywizmu z pierwszej połowy XX w. – geometryczne formy, powiększone przedmioty. Ale Diabełek Pawełek to przede wszystkim świetna zabawa dla siedmio- czy dziesięciolatków“.
Opryskliwy papież i rapujący Chrystus w spektaklu dla dzieci? 
Witold Mrozek
wyborcza.pl

Wniosków po obejrzeniu spektaklu jest wiele, najważniejszy jest jednak taki, że w stworzonym przez realizatorów świecie chciałoby się pozostać na dłużej. Przyciąga on bowiem widzów swoim pięknem oraz oryginalnością, bajkowym klimatem przedstawionym w nowoczesny sposób“.
Kaliskie diabełki, czyli jak być dobrym i miłym Marta Seredyńska
Marta Seredyńska – Tańczę słowem

Festiwal pomysłów Joanna Ostrowska
teatralny.pl