Premiera “Kto się boi Virginii Woolf?” już w sobotę

Środek nocy w małym, uniwersyteckim miasteczku. Między małżonkami z długim stażem – Martą i Georgem – dochodzi do sprzeczki po powrocie z zakrapianego przyjęcia. Przybycie do ich domu dwójki gości – świeżo upieczonego wykładowcy biologii i jego uroczej żony, których Marta zaprosiła na późne afterparty bez wiedzy męża – staje się osią narastającego konfliktu. Wkrótce cała czwórka zostaje wciągnięta w prowokacyjną, cyniczną i pełną oskarżeń grę, która zupełnie wymyka się spod kontroli, gdy Marta łamie najważniejszą zasadę panującą w jej związku…
“Kto się boi Virginii Woolf” od ponad sześćdziesięciu lat niezmiennie zachwyca widzów na całym świecie. Po raz pierwszy na kaliskiej scenie jeden z najwybitniejszych amerykańskich dramatów, wyróżniony m.in. najważniejszą amerykańską nagrodą teatralną Tony, którego filmowa adaptacja z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem w rolach głównych została nagrodzona aż pięcioma Oscarami. Doskonale skrojone kreacje aktorskie, zaskakujące zwroty akcji i wyważone poczucie humoru, nieustannie balansujące na granicy tragedii i komedii – oto główne powody niesłabnącego potencjału tej legendarnej sztuki.

W kaliskiej adaptacji w reżyserii Radosława B. Maciąga zagrają Agnieszka Dzięcielska w roli Marty i Wojciech Masacz w roli George’a, natomiast w rolę młodego małżeństwa wcielą się Jakub Łopatka (Nick) i Aleksandra Pałka-Łopatka (Skarbie).

Sztukę tłumaczył Jacek Poniedziałek, scenografię i kostiumy zaprojektowała Dominika Nikiel, a choreografię i ruch sceniczny stworzyła Karolina Rentflejsz. Premiera na Scenie Kameralnej zaplanowana jest na 10 września, a kolejne przedstawienia odbędą się 11, 16, 17, 18 września oraz 22, 23 i 25 października.

Bilety są dostępne w kasie Teatru i online [kliknij, aby przejść do zakupu biletów]
Prawa autorskie tłumacza reprezentuje Agencja AdiT