Lato w Teatrze dla kaliskiej młodzieży. Rekrutacja trwa!

Trwa rekrutacja uczestników na półkolonie „Puls miasta” w ramach programu Lato w Teatrze. Podczas zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi będą szukali wspólnego mianownika dla przeszłości i teraźniejszości Kalisza.

puls poziom

Zajęcia podczas „Pulsu miasta” składać się będą z dwóch etapów – badawczego i artystycznego. Podczas pierwszego etapu, uczestnicy będą wydobywać z przeszłości zapomnianą, dźwiękową historię miasta. Dzięki pracy z mapami, archiwalnymi zdjęciami, a także dzięki spotkaniom z mieszkańcami, uczestnicy odkryją puls Kalisza. W drugim etapie, młodzież będzie przygotowywać pokaz finałowy w trzech grupach funkcyjnych: teatralno-choreograficznej, scenograficzno-kostiumowej i dziennikarsko-animacyjnej. Na zakończenie półkolonii dwukrotnie zaprezentujemy efekty wspólnej pracy na scenie Teatru.

Chcecie wziąć udział w półkoloniach „Puls miasta”? W zgłoszeniu rozwińcie myśl:

„Moje miasto jest dla mnie…”

Zgłoszenia, zawierające dane kontaktowe do osoby zgłaszającej się oraz do rodzica lub prawnego opiekuna, przesyłajcie na adres: ewelina.knajdek-marcinkowska@teatr.kalisz.pl lub przynoście osobiście do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Czekamy do 18 czerwca. Z autorami najciekawszych odpowiedzi skontaktujemy się do 25 czerwca. Liczba uczestników ograniczona (25 osób).

Półkolonie „Puls miasta” odbędą się 5–19 lipca 2017 r. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku (10.00–16.00) oraz w soboty (10.00–14.00). Dla uczestników codziennie będzie zapewniony obiad w Bufecie Teatralnym. Do udziału zapraszamy młodzież w wieku 13–18 lat z Kalisza i okolic.

Całkowita opłata za udział w półkoloniach to 40 zł. W przypadku trudnej sytuacji finansowej, istnieje możliwość refundacji kosztów, na podstawie wniosku złożonego przez rodzica lub prawnego opiekuna.

Partnerami projektu Puls miasta jest Stowarzyszenie Multi.Art oraz Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Lato w teatrze realizowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.