Finał “Wielka sztuka w małym mieście” / 14.09 g.16.00

wielka sztuka

Co łączyło aktorów stołecznych teatrów z pracownikami kaliskiej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego?
Czy Kaliskie Spotkania Teatralne odcisnęły swój ślad w historii miasta?
Jakie historie kryje okno w toalecie kaliskiego Teatru?

Historia odbywających się od 1961 roku Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz specyfika zawodu aktora, której poświęcony jest Festiwal, stała się punktem wyjścia i pretekstem do spotkania młodzieży i seniorów – dwóch grup, które przez kilka miesięcy, pod okiem edukatorów badały wpływ tego wyjątkowego festiwalu na historię Kalisza.

Badając dwie równolegle toczące się opowieści – historię Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz przemian społecznych jakie zaszły w Kaliszu od 1961 roku, uczestnicy projektu „Wielka sztuka w małym mieście”, wspólnie podjęli próbę odpowiedzi na pytania dotyczące ich wspólnego dziedzictwa kulturowego.

Co znaleźli? Jakie kaliskie historie związane z KST skrywa miasto i jego mieszkańcy?

◾️ Być może odpowiedzią będzie instalacja interaktywna przygotowania przez uczestników projektu. Jej oficjalna prezentacja odbędzie się 14 września 2019 na godzinę 16.00 w Sali Bogusławskiego.

◾️ O godzinie 16.40 zapraszamy do Malarni na dyskusję dotycząca historii KST i wpływu festiwalu na mieszkańców Kalisza. Udział w rozmowie wezmą profesor teatrologii Małgorzata Leyko oraz historyk sztuki Anna Tabaka.

Wstęp na oba wydarzenia wolny.

Projekt „Wielka sztuka w małym mieście” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.