60+TEATR – warsztaty teatralne z Adamem Biernackim

wydarzenie Biernacki

 

60+TEATR

Zapraszamy do udziału w darmowych warsztatach teatralnych z reżyserem Adamem Biernackim! Dwudniowe warsztaty dla seniorów 60+ odbędą się w środę 14.10 i czwartek 15.10 w godzinach 13.00-17.00 w Malarni kaliskiego Teatru.

Liczba miejsc jest ograniczona. Aby się zapisać, prosimy o kontakt telefoniczny (515 227 407) lub mailowy (liliana.skutecka@teatr.kalisz.pl).

Ze względów bezpieczeństwa warsztaty odbędą się w przestronnej Malarni, a liczba uczestników ograniczona będzie do dziesięciu (6 metrów kwadratowych na osobę). Aby uniknąć kontaktu z innymi pracownikami Teatru, uczestnicy będą korzystać z wejścia od strony rzeki. Podczas całych warsztatów obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni.

Adam Biernacki jest absolwentem kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego i Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Ewa Błaszczyk czy Krystyna Tkacz. Jest autorem scenariuszy do spektakli teatralnych, seriali TV, kampanii społecznych i gier. Od 2005 stale prowadzi zajęcia dotyczące pisania scenariuszy oraz podstaw reżyserii w Ognisku Teatralnym “U Machulskich”, wykłada także w Szkole Aktorskiej H. i J. Machulskich. Prowadził międzynarodowe warsztaty teatralne m.in. w Hiszpanii i Turcji. Jest także współzałożycielem niezależnej teatralnej Grupy Dochodzeniowej oraz kompozytorem hejnału Katowic. W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu reżyserował spektakl “7 minut”.

Warsztaty zorganizowane w ramach projektu “Teatr dostępny dla wszystkich – ze szczególnym uwzględnieniem osób z dysfunkcją wzroku i słuchu oraz osób 60+” w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020.