Puls miasta

w tle puls miasta

Trwa rekrutacja uczestników na półkolonie „Puls miasta” w ramach programu Lato w Teatrze. Podczas zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi będą szukali wspólnego mianownika dla przeszłości i teraźniejszości Kalisza.

Zajęcia podczas „Pulsu miasta” składać się będą z dwóch etapów – badawczego i artystycznego. Podczas pierwszego etapu, uczestnicy będą wydobywać z przeszłości zapomnianą, dźwiękową historię miasta. Dzięki pracy z mapami, archiwalnymi zdjęciami, a także dzięki spotkaniom z mieszkańcami, uczestnicy odkryją puls Kalisza. W drugim etapie, młodzież będzie przygotowywać pokaz finałowy w trzech grupach funkcyjnych: teatralno-choreograficznej, scenograficzno-kostiumowej i dziennikarsko-animacyjnej. Na zakończenie półkolonii dwukrotnie zaprezentujemy efekty wspólnej pracy na scenie Teatru.

 

Chcecie wziąć udział w półkoloniach „Puls miasta”? W zgłoszeniu rozwińcie myśl:

„Moje miasto jest dla mnie …”

 

Zgłoszenia, zawierające dane kontaktowe do osoby zgłaszającej się oraz do rodzica lub prawnego opiekuna, przesyłajcie na adres: ewelina.knajdek-marcinkowska@teatr.kalisz.pl lub przynoście osobiście do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Czekamy do 10 czerwca. Z autorami najciekawszych odpowiedzi skontaktujemy się do 15 czerwca. Liczba uczestników ograniczona (25 osób).

Półkolonie „Puls miasta” odbędą się w dniach 5–19 lipca 2017 r. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku (10.00–16.00) oraz w soboty (10.00–14.00). Dla uczestników codziennie będzie zapewniony obiad w Bufecie Teatralnym. Do udziału zapraszamy młodzież w wieku 13–18 lat z Kalisza i okolic.

Całkowita opłata za udział w półkoloniach to 40 zł. W przypadku trudnej sytuacji finansowej, istnieje możliwość refundacji kosztów, na podstawie wniosku złożonego przez rodzica lub prawnego opiekuna.

 

Partnerami projektu Puls miasta jest Stowarzyszenie Multi.Art oraz Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Lato w teatrze realizowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

main 2.it_logo_mini