„Szafran o miłości” na 262. Urodziny Wojciecha Bogusławskiego

We wtorek 9 kwietnia w ramach, cytując klasyka 😊, „nowej świeckiej tradycji” zapraszamy na wspólne świętowanie 262. Urodzin imć Wojciecha Bogusławskiego herbu Świnka, założyciela i patrona kaliskiej sceny!

Urodzinowe życzenia w tym roku złoży mu doskonale znana kaliskim widzom z kultowego przedstawienia „Piaf” Justyna Szafran, która wystąpi w programie pt. „Szafran o miłości”. Zaczynamy o 19.00 na Dużej Scenie.

Recital Justyny Szafran to pełna wyznań i namiętnych przeżyć historia kobiety z pozoru łagodnej.  Z pozoru, ponieważ ten rodzaj łagodności nie ma nic wspólnego z nudą. Pewne jest natomiast, że Justyna będzie żonglować nastrojami, a widzowie będą ocierać oczy ze wzruszenia albo pękać ze śmiechu dokładnie wtedy, kiedy ona tego zechce.
W repertuarze koncertu znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, jak i tanga Astora Piazzolli. Nie zabraknie utworów, które Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny. Usłyszeć będzie też można ponadczasowe piosenki kabaretów Pstrąg i STS.

Wokalowi Justyny Szafran będzie towarzyszyć zespół w składzie:

Rafał Karasiewicz – piano
Wiesław Prządka  – akordeon
Zbigniew Wrombel  – kontrabas

Drodzy Widzowie! Nie zlekceważcie tej pokusy, bo może się nie powtórzyć 😊