Potrójny sukces „Człowieka z Oklahomy” w Zabrzu


czlowiek z oklahomy, xix fdw, fot. Pawel JaNic Janicki 027-min

MAMY TO! Nasz najnowszy spektakl Człowiek z Oklahomy Lukasa Lindera w reż. Cezarego Ibera nagrodzony na XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w Teatrze Nowym w Zabrzu‼️

W niedzielny wieczór w Teatrze Nowym w Zabrzu zakończył się XIX Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”. Jury w składzie: teatrolog Zenon Butkiewicz (przewodniczący), reżyser Dariusz Miłkowski i dramaturg Michał Pabian po obejrzeniu dwunastu spektakli konkursowych zdecydowało o przyznaniu nagrody dla młodego aktora Maciejowi Zuchowiczowi za rolę Freda w „Człowieku z Oklahomy”. To nie jedyny sukces spektaklu – wyróżnienie za ruch sceniczny otrzymał reżyser i choreograf Cezary Iber. Przedstawienie doceniło także Jury „Młodych” (w składzie: Anna Stryj, Anna Wlisłocka i Bartłomiej Golik), które również przyznało wyróżnienie reżyserowi.

Główną nagrodę festiwalu „za reżyserię i twórczy wkład w realizację dramatu” otrzymała Małgorzata Bogajewska za spektakl „Gdy przyjdzie sen” z Teatru Ludowego w Krakowie.

Wielkie podziękowania dla Jury, organizatorów festiwalu oraz naszej ekipy!

fot. Paweł Janicki