Nie tylko Bogusławski – kaliskie miejsca teatralne

kalisz 1200x630

Pokonaj jesień spacerowym krokiem
Chodź na spacer!
22 października „Spacerownik Teatralny” w Kaliszu

W niedzielę 22 października w Kaliszu na teatralny spacer śladami Wojciecha Bogusławskiego i nie tylko zaprasza Hubert Michalak. To kolejny spacer z jesiennej odsłony Spacerownika Teatralnego.

Uczestnicy spaceru Nie tylko Bogusławski – kaliskie miejsca teatralne wyruszą o godzinie 11:30 spod pomnika Adama Asnyka na pl. Kilińskiego. Spacerowicze będą mieli okazję dowiedzieć się o istnieniu wielu miejsc i przestrzeni teatralnych, po których nie pozostał już żaden ślad, ale też usłyszeć historię Domu Aktora, Kolegium Jezuickiego czy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Orientacyjny czas spaceru to około 1,5 h.

Spacerowniki Teatralne zostały zainicjowane w 2015 roku i towarzyszyły obchodom 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Ich popularność skłoniła organizatorów do przygotowywania kolejnych tras oraz organizowania wiosennych i jesiennych edycji. W tym roku jesienne spacery odbędą się także w Kaliszu, Gdańsku i Wrocławiu. Poprowadzą je wybitni znawcy teatru, dysponujący wiedzą, której próżno szukać w gazetach czy przewodnikach.

Wszystkie trasy, proponowane w ramach Spacerownika Teatralnego, mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast. Przygotowane scenariusze są różnorodne, a spacery prowadzą nie tylko przeszkoleni miejscy przewodnicy, ale także historycy teatru i znani artyści.

 

Projekt kaliskiego „Spacerownika Teatralnego” realizowany jest przez Instytut Teatralny we współpracy z Kaliskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk i Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.