Kaliscy aktorzy nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Kalisza!

nagrody

Aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego z Nagrodami Prezydenta Miasta Kalisza dla ludzi kultury! 

W piątek 19.10 nagrody, dyplomy i podziękowania ludziom kultury oraz mecenasom wręczali prezydent Grzegorz Sapiński oraz wiceprezydent Tomasz Rogoziński.

– Inauguracja roku kulturalnego to okazja, aby porozmawiać o kulturze – mówił podczas uroczystości prezydent Grzegorz Sapiński. – Kalisz to miasto kultury, sztuki, edukacji, o ogromnym potencjale, miasto twórców i miasto różnorodnych działań kulturalnych, promujących to miejsce w kraju i na świecie. Dzisiejsza uroczystość to święto ludzi kultury i wszystkich mieszkańców. Wspaniała okazja do spotkania, wyróżnienia najwybitniejszych osób, które całe swoje życie związały z kulturą, a dokonaniami niezmiernie wzbogacają nasze miasto.

Nagrody w kategorii Teatr otrzymali:

MAŁGORZATA KAŁĘDKIEWICZ-PAWŁOWSKA
aktorka Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu od 2002 r. – w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia pracy na kaliskiej scenie, w tym czasie zagrała równo 30 ról; w minionym sezonie oglądaliśmy ją w spektaklu „Podwyżka” Georgesa Pereca w reż. Beniamina Bukowskiego, „Noce i dnie” (reż. Seb Majewski) oraz w klasycznej wersji „Kopciuszka” Jewgienija Szwarca w reż. Bartosza Zaczykiewicza; prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodzieży

MICHAŁ WIERZBICKI
aktor Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu od 2007 r., zagrał w sumie 44 role, napisał również kilka scenariuszy, teksty piosenek, reżyserował. W sezonie artystycznym 2017/2018 zagrał kilka różnorodnych ról w spektaklach „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera, „Kopciuszku”, przedstawieniu „Romans” oraz „Kamień i popioły” Daniela Danisa w reż. Michała Grzybowskiego; na podkreślenie zasługuje jego wkład w przygotowanie i wykonanie niepowtarzalnego wieczoru artystycznego pn.”Urodziny Bogusławskiego”

ZBIGNIEW ANTONIEWICZ
aktor Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu od 1996 r., jeden z najważniejszych aktorów kaliskiej sceny, na której zagrał ponad 60 ról; w minionym sezonie artystycznym stworzył znaczące kreacja w spektaklu „Kolacja dla głupca: F.. Vebera, w przedstawieniu „Romans” oraz drugoplanową role w spektaklu „Kopciuszek”; talent wokalny po raz kolejny potwierdził w spektaklu muzycznym „Byłaś serca biciem” (w oprac. Tomasza Ratajczaka), w którym wykonuje piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy

Nagordę otrzymał również Krystian Durman – aktor Narodowego Teatru Starego im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, który jako student III roku zadebiutował na deskach kaliskiego Teatru w „Kupcu Weneckim” W. Shakespeare’a.