ZNAK ZAPYTANIA – Błękitny ptak – GIMNAZJALIŚCI

Kim właściwie jest Czas? Czy czas może być niemiły? A co to jest płakać? Często się tak płacze? A można być szczęśliwym, że się odchodzi? Używając języka teatru, spróbujemy przyjrzeć się tym pytaniom w kontekście przedstawienia zgłębiającego tajemnicę Błękitnego ptaka. Czym jest i czego lub kogo tak naprawdę poszukują bohaterowie?

Warsztaty przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych kl. VI oraz uczniów gimnazjum.
Czas trwania warsztatów: 1,5 godz.
Opis spektaklu „Błękitny ptak”


Warsztaty do spektakli to oferta dla grup szkolnych i przedszkolnych oraz dla rodziców z dziećmi. Można zamówić warsztaty do szkoły lub umówić się na nie w Teatrze. Szczegółowych informacji udziela Ola Rajska e-mailowo (ola.rajska@teatr.kalisz.pl) lub telefonicznie (tel. 517 477 267) w poniedziałki w godzinach od 9.00 do 15.00 a także we wtorki i środy w godzinach od 9.00 do 13.00.

Aleksandra Rajska – mgr Psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współautorka i koordynatorka projektów „Lata w teatrze” w Bralinie i Białym Zdroju. Współpracowała z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrem Brama w Goleniowe, pracując przy programach edukacyjnych. Współpracuje, jako tutor w projekcie Teatroteka Szkolna, z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Obecnie opracowuje program edukacyjny dla Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu.