WYWALONY JĘZYK – Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną – GIMNAZJALIŚCI +

Serialnie, gdzie ty żyjesz, dziewczyno, nic nie kumasz, jak chcesz zdać ten cały interes, to weź lepiej kup sobie opracowanie do rzeczywistości plus ściąga do wycinania gratis i wtedy możemy gadać.

Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będzie tekst Doroty Masłowskiej, zbudowany z charakterystycznych formuł językowych. W jaki sposób język, który się rozpada, może opowiadać o rzeczywistości wokół nas? Czy słowo ma w sobie treść? Czy nasze rozmowy w ogóle coś znaczą?

Warsztaty przeznaczone dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Czas trwania warsztatów: 1,5 godz.
Opis spektaklu „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”


Warsztaty do spektakli to oferta dla grup szkolnych i przedszkolnych oraz dla rodziców z dziećmi. Można zamówić warsztaty do szkoły lub umówić się na nie w Teatrze. Szczegółowych informacji udziela Ola Rajska e-mailowo (ola.rajska@teatr.kalisz.pl) lub telefonicznie (tel. 517 477 267) w poniedziałki w godzinach od 9.00 do 15.00 a także we wtorki i środy w godzinach od 9.00 do 13.00.

Aleksandra Rajska – mgr Psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współautorka i koordynatorka projektów „Lata w teatrze” w Bralinie i Białym Zdroju. Współpracowała z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrem Brama w Goleniowe, pracując przy programach edukacyjnych. Współpracuje, jako tutor w projekcie Teatroteka Szkolna, z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Obecnie opracowuje program edukacyjny dla Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu.