KONFLIKT Z DEMOKRACJĄ – Tragedia Coriolanusa – PONADGIMNAZJALNI

Civium Concordia murus urbium.
Zgoda obywateli murem miast.

Do jakiego stopnia bohater jest społeczeństwu potrzebny, a kiedy i w jakich okolicznościach staje się dla społeczeństwa uciążliwy. W jaki sposób ambicja jednostki wpływa na losy narodu? Czy przywódca może istnieć bez poparcia obywateli? A obywatele bez przywódcy? Czy rządzący ponoszą odpowiedzialność przed opinią publiczną? Warsztaty będą okazją do refleksji po spektaklu „Tragedia Corionalusa” Wiliama Szekspira w reżyserii Marty Streker. Wojna jest prosta. Dopiero to, co dzieje się z walką, krwią i zadanymi ranami po zakończeniu wojennych działań, gdy stają się narzędziami politycznej rozgrywki, staje się złożone.

Warsztaty przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Czas trwania warsztatów: 1,5 godz.
Opis spektaklu „Tragedia Coriolanusa”.


Warsztaty do spektakli to oferta dla grup szkolnych i przedszkolnych oraz dla rodziców z dziećmi. Można zamówić warsztaty do szkoły lub umówić się na nie w Teatrze. Szczegółowych informacji udziela Ola Rajska e-mailowo (ola.rajska@teatr.kalisz.pl) lub telefonicznie (tel. 517 477 267) w poniedziałki w godzinach od 9.00 do 15.00 a także we wtorki i środy w godzinach od 9.00 do 13.00.

Aleksandra Rajska – mgr Psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współautorka i koordynatorka projektów „Lata w teatrze” w Bralinie i Białym Zdroju. Współpracowała z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrem Brama w Goleniowe, pracując przy programach edukacyjnych. Współpracuje, jako tutor w projekcie Teatroteka Szkolna, z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Obecnie opracowuje program edukacyjny dla Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu.