FANTAZJA O TRANSFORMACJI – Fantazy – PONADGIMNAZJALNI

Transformacja. Przemiana. Stare i nowe. 1989 – 2015. Co mówi nam dzisiaj tekst Juliusza Słowackiego w kontekście przemian, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich 25 lat? Warsztaty będą okazją do refleksji po spektaklu „Fantazy” Juliusza Słowackiego w reżyserii Macieja Podstawnego. W jaki sposób reżyser łączy wątki z klasycznego tekstu z przemianami społecznymi zachodzącymi w Polsce lat dziewięćdziesiątych? Fotografie z czasów młodej demokracji oraz fragmenty tekstu wprowadzą nas w przestrzeń spektaklu.

Warsztaty przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Czas trwania warsztatów: 1,5 godz.
Opis spektaklu „Fantazy”


Warsztaty do spektakli to oferta dla grup szkolnych i przedszkolnych oraz dla rodziców z dziećmi. Można zamówić warsztaty do szkoły lub umówić się na nie w Teatrze. Szczegółowych informacji udziela Ola Rajska e-mailowo (ola.rajska@teatr.kalisz.pl) lub telefonicznie (tel. 517 477 267) w poniedziałki w godzinach od 9.00 do 15.00 a także we wtorki i środy w godzinach od 9.00 do 13.00.

Aleksandra Rajska – mgr Psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współautorka i koordynatorka projektów „Lata w teatrze” w Bralinie i Białym Zdroju. Współpracowała z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrem Brama w Goleniowe, pracując przy programach edukacyjnych. Współpracuje, jako tutor w projekcie Teatroteka Szkolna, z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Obecnie opracowuje program edukacyjny dla Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu.