BRZMIENIA MIAST – Klęski w dziejach miasta – PONADGIMNAZJALNI

Zajęcia, podczas których zajmiemy się architekturą przełożoną na języki obrazu i dźwięku. Przyjrzymy się różnym miastom – zarówno realnym, jak i utopijnym, korzystając m.in. z tekstu Italo Calvino Niewidzialne miasta, który był jedną z inspiracji do powstania spektaklu. Będziemy popracować nad obrazami architektury miejskiej w ciele, poszukać dźwiękowych obrazów, skojarzeń. A jak brzmi nasze miasto? Co w nim dźwięczy dzisiaj? Co wybrzmiewało kiedyś? Nadstawmy ucha.

Warsztaty przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Czas trwania warsztatów 1,5 godz.
Opis spektaklu „Klęski w dziejach miasta”


Warsztaty do spektakli to oferta dla grup szkolnych i przedszkolnych oraz dla rodziców z dziećmi. Można zamówić warsztaty do szkoły lub umówić się na nie w Teatrze. Szczegółowych informacji udziela Ola Rajska e-mailowo (ola.rajska@teatr.kalisz.pl) lub telefonicznie (tel. 517 477 267) w poniedziałki w godzinach od 9.00 do 15.00 a także we wtorki i środy w godzinach od 9.00 do 13.00.

Aleksandra Rajska – mgr Psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współautorka i koordynatorka projektów „Lata w teatrze” w Bralinie i Białym Zdroju. Współpracowała z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i Teatrem Brama w Goleniowe, pracując przy programach edukacyjnych. Współpracuje, jako tutor w projekcie Teatroteka Szkolna, z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Obecnie opracowuje program edukacyjny dla Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu.