Dzień Teatru Publicznego w kaliskim Teatrze

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego, które rozpocznie akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”. Z tej okazji 13 maja, w dniu, w którym przypada Dzień Teatru Publicznego, widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl „Jeden gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego z Nowego Teatru w Warszawie. Spektakl, który zostanie zaprezentowany 15 maja w ramach 57. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

dzień_teatru_publicznego

 

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Bilet do teatru za 500 groszy” to zachęta do spotkania z teatrem. Idei dostępności teatru sprzyja cena 500 groszy za bilet, która odpowiada liczbie spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali do rozmowy z widzami współcześnie napisane teksty. Sprzedaż biletów w ramach akcji będzie się odbywać wyłącznie 13 maja (sobota) w Kasie Teatru, a każdy widz będzie mógł kupić tylko dwa bilety w cenie 500 groszy.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzimy już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. „Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw. W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” w tym roku weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast.

Kasa Teatru w Dniu Teatru Publicznego, 13 maja (sobota), będzie czynna od godziny 9.00 do rozpoczęcia ostatniego spektaklu w ramach 57. KST.

Więcej informacji o akcji na stronie: www.dzienteatrupublicznego.pl.