Aktorka „Nocy i dni” wyróżniona na 43. OKT!

magda okt strona

 

Dziękujemy Instytutowi Teatralnemu im. Zbigniewa Raszewskiego Teatrowi im. Jana Kochanowskiego w Opolu i za możliwość udziału w 43. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych / „Klasyka Żywa”! 

Spektakl Noce i dnie. Tom VI: Nie wiem, o czym jest jutro został wybrany przez jury III edycji konkursu „Klasyka Żywa” jako jeden z siedmiu finałowych spektakli wybranych spośród 35 przedstawień klasyki z Teatrów z całej Polski.

Magdalena Jaworska grająca Piotrusia i Agnieszkę w „Noce i dnie. Tom VI: Nie wiem, o czym jest jutro” otrzymała wyróżnienie jury społecznego za „umiejętne nawiązanie relacji z Widzem, dynamikę, budowanie nastroju i szczerość w emocjach”. Gratulacje!

Gratulujemy też zespołowi Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej – „Wesele” w reżyserii Jana Klaty otrzymało Nagrodę Główną im. Wojciecha Bogusławskiego!

Konkurs „Klasyka Żywa” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego główny cel to zwiększenie obecności polskich tekstów klasycznych w repertuarach współczesnych teatrów oraz wzmacnianie zainteresowania nimi dzisiejszych twórców i odbiorców teatru, a także przywracanie do repertuaru wartościowych dzieł dramatu polskiego, zapomnianych lub rzadko wystawianych.